Správne vybrané tonery do tlačiarní dokážu ušetriť nemalé peniaze

Vlastníte kancelárske priestory? Pracujete denne s počítačom a dokumentmi? V tom prípade aj u vás zrejme platí, že tlačiareň sa ani na chvíľu nezastaví a na stole sa vám množia vytlačené papiere.

Správne vybrané tonery do tlačiarní dokážu ušetriť nemalé peniaze
Správne vybrané tonery do tlačiarní dokážu ušetriť nemalé peniaze (Foto: tonerpartner.sk)

Či už kupujete tonery na litre alebo naopak potrebujete mať tlačiareň zapojenú len z času na čas, popremýšľajte o výbere takých náplní, ktoré sa prispôsobia vášmu kancelárskemu životu.

Neplaťte za to, čo nepotrebujete

Pokiaľ používate tlačiareň len z času na čas, vyberte si typ toneru, ktorý znesie to, že v tlačiarni musí chvíľu „postáť“. Naopak, ak tlačíte dennodenne, zvoľte tonery, ktoré šetria a vydržia vám pracovať čo najväčší počet strán. Ročný rozdiel medzi bežnými tonermi a šetrnou alternatívou sa vám odrazí na ročnom zúčtovaní nákladov, a to aj v stovkách eur.

Napríklad obľúbené tonery Samsung ponúkajú konkrétne modely do kancelárii, ktoré sa ľahko vymieňajú a tlačia čisto, bez zbytočných škvŕn a nehôd. Výhodou je, že pri výbere kvalitného toneru je tlač vždy identická, takže sa nemusíte báť nápadných a nepríjemných rozdielov ani pri tlačení veľkého množstva strán.

Ak potrebujete tonery predovšetkým na tlač dokumentov, je pre vás zbytočné investovať do farebných náplní. Namiesto toho si zvoľte klasickú čiernu farbu v čo najkvalitnejšom prevedení.

Naopak, ak tlačíte veľa farebných obrázkov a strán, pretože sa venujete dizajnu, grafike, či jednoducho potrebujete pripraviť školský materiál, vyberte si originálne náplne do tlačiarní. Tie si zvoľte podľa toho, či potrebujete veľmi citlivé rozlíšenie odtieňov a farieb a dokonalý výsledok, alebo bude vytlačená strana slúžiť predovšetkým pre vaše domáce využitie.

Ak tlačíte fotografie, pripravte sa na vyššiu investíciu. Fotografia si vyžaduje citlivé tieňovanie, veľa farebných alternatív pre čo najjemnejšie zachytenie rozdielov a samozrejme tlač, ktorá bude ostrá a jasná. Originálne kazety nakupujte vždy podľa typu tlačiarne. Pozor na kúpu lacnejšej alternatívy, nemusí byť kompatibilná s vašou tlačiarňou a nákup sa vám môže v závere poriadne predražiť.

Nakupujte priamo v predajni

Ak chcete dobrý výsledok spojiť s rozumnou cenou, kupujte tonery priamo v obchode, kde ste si vyberali tlačiareň. Či už to bude kamenná predajňa, alebo e-shop, pred kúpou máte k nahliadnutiu nielen popisy jednotlivých tlačiarní a príslušných tonerov, ale aj recenzie a názory zákazníkov.

Nákup priamo v e-shope vám zároveň ušetrí čas a financie, pretože tonery poskytujú v dobrých cenách a vy nemusíte merať cestu priamo do predajne. Ak si výberom nie ste istý, poraďte sa priamo s predajcom, ktorý vám pomôže nájsť v bohatej ponuke ten pravý.

Text:PR