Ako si vybrať obal na smartfón

Pri kúpe nového smartfónu si automaticky kúpime aj obal a ochranné sklo. Často sa stáva, že sa používaním obal rýchlo zničí alebo mobil dostatočne pri páde neochráni. Moc sa nad tým nezamýšľame a kúpime si nový. No nad kúpou obalu by ste sa mali viac zamyslieť, porovnať si ponuku a vybrať tak, aby vám obal dlho vydržal a dokázal ochrániť telefón. V dnešnom článku sa budeme venovať výberu obalu a parametrom, ktoré sú pri výbere dôležité.

Ako si vybrať obal na smartfón (Foto: unsplash.com)

Materiál

Kryty na telefón sú teraz veľmi obľúbené a väčšina z nás ich má doma hneď niekoľko. Vyrábajú sa v rôznych farebných prevedeniach, vzoroch aj materiáloch. Práve materiál je jedným z najdôležitejších parametrov. Od toho záleží odolnosť a aj životnosť krytu. Guma a silikón patria k materiálom, ktoré sa používajú najčastejšie. Keď sú na telefóne, tak sa držia pohodlne, ľahko sa nasádzajú a nešmýkajú sa.

Plastové kryty sú pevnejšie a menej ohybné, no zvyčajne sa zničia rýchlejšie. Kožené obaly patria k tým najkvalitnejším. Sú príjemné a trvácnejšie než syntetické materiály. Na druhej strane, bývajú oveľa drahšie. Drevo sa používa v kombinácií s plastom alebo silikónom. Takýto obal je zaujímavý, odolný a poskytuje potrebnú ochranu. Sklo sa používa na doplnenie krytov a telefónu dodá lesk, no vidno na ňom odtlačky a je vysoké riziko, že praskne.

Tipy ku výberu

V prvom rade si vyberajte kryt, ktorý je presne určený pre váš typ telefónu. Inak sa môže stať, že by nemusel správne sedieť na fotoaparáte alebo tlačidlách na boku. Vopred sa rozhodnite, ktorý materiál je pre vás najvhodnejší a čo preferujete. Podľa toho si stanovíte aj rozpočet. Ak nemáte radi farebné kryty, tak pre ochranu telefónu odporúčame siahnuť po transparentných silikónových alebo plastových krytoch. Pri výbere krytu zvážte tiež to, ako sedí na displeji ochranné sklo a či pokrýva celú jeho plochu.