Samsung predstavuje nové hodinky Gear S3

Spoločnosť Samsung práve v Berlíne predstavuje hodinky Gear S3. Tešiť sa môžete hneď na 2 verzie a to v klasickej a odolnej verzii aj s LTE. Konkrétne sú to verzia Samsung Galaxy Gear S3 Classic a Samsung Gear S3 Frontier, ktoré prídu do predaja u nás pravdepodobne už v mesiaci október.

Samsung predstavuje nové hodinky Gear S3

Rôzne a podobné zároveň

Aj keď sa jedná o 2 modely hodiniek, tieto sú dosť podobné a to aspoň svojo vývavou. Disponujú 1,3″ Super AMOLED displejom. Ten chráni nové 2,5D Gorilla Glass SR+ sklo. Displej má rozlíšenie 360×360 px. Samozrejme týmto novinkám nechýba ani otočné koliesko okolo displeja na ovládania niektorých funkcií.

Výkonné a štýlové prevedenie

Hodinky poháňa dvojjadrový procesor 1 GHz s 768 MB operačnej RAM pamäte. K dispozícii je 4 GB interná pamäť. Najzaujímavejšie je ramienko hodiniek so šírkou 22 mm, ktoré si je možné Ľubovoľne obmieňať. Vy si tak hodinky viete rýchlo zladiť pre rôzny štýl oblečenia alebo aktivity.

Samsung predstavuje nové hodinky Gear S3

Funkcia SOS a prepojenie s BMW

Zariadenia pracujú na operačnom systéme Tizen OS. S pomedzi funkcií stojí za zmienku SOS funkcia, ktorá zaznamenáva polohu a trasy, v prípade potreby vie upozorniť o vašej polohe a prípadnom probléme vašich najbližších. Ako novinka sú aj nové ciferníky od Arika Levyho. Taktiež aplikácia s názvom BMW Connected App pre komunikáciu s novými modelmi áut BMW.

Samsung predstavuje nové hodinky Gear S3

Konektivita aj bezdotykové platby

K dispozícii budú aj fitnes údaje, čiže bude zaznamenávať vaše fyzické aktivity a tepovú frekvenciu. Taktiež obsahuje aj viacero ďalších senzerov pre meranie denných či nočných aktivít. Samozrejmosťou je GPS modul, konektivita WiFi, Bluetooth a nebude chýbať ani MST či NFC pre bezdotykové platby.

VIDEO: Samsung Gear S3: Official Launch Film

Nás najviac potešilo, že Samsung pre obsiahnutú 380 mAh batériu udáva vydrž 4 dni bez nabíjania. Hodinky taktiež podporujú bezdrôtové nabíjanie, pre rýchle nabíjanie na bezdrôtovej nabíjačke so štandardom WPC. Do predaja by mali prísť už v mesiaci október a cena by sa mala pohybovať na úrovni 399 eur.

Zdroj a foto: Samsung