Netlačí podľa vašich predstáv? Zrejme ste podcenili nasledovné informácie

Tlačiareň je periférne zariadenie určené na tlač potrebných elektronických informácií, ktoré chcete alebo potrebujete mať aj v hmatateľnej forme. Môže to byť text, obrázky, tabuľky, grafika a vo všeobecnosti všetko, čo môžeme vizuálne sledovať na obrazovke nášho monitora. Samozrejme, aj teraz sa blíži vek vysokej počítačovej technológie a informácie sa väčšinou ukladajú elektronicky, no aj doma niekedy musíte vytlačiť dokumenty a fotografie.

Netlačí podľa vašich predstáv? Zrejme ste podcenili nasledovné informácie
Netlačí podľa vašich predstáv? Zrejme ste podcenili nasledovné informácie (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Rovnako ako pri kancelárskych tlačiarňach, pri výbere zariadenia pre domácnosť je tiež potrebné určiť formát dokumentov, ktoré budete tlačiť. Najpopulárnejší formát je A4 (297 x 210 mm). Avšak oveľa častejšie to môže byť už aj formát fotografie v rozmeroch 10×15 cm.

Ktoré zariadenie tohto charakteru je ale pre vás to najlepšie, a kde si vyberiete tie najlepšie tonery do tlačiarne, ak sa vám pôvodné minuli?

Atramentové tlačiarne na každý deň

Jednou z najpočetnejších a najviac využívaných tlačiarní pre domácnosť a kanceláriu, sú práve atramentové tlačiarne. Zásluhu majú na tom samozrejme ich nižšie ceny, no v konečnom dôsledku sa môžete presvedčiť o pravom opaku, pretože atrament sa rýchlo minie. Potom ste limitovaní automaticky aj počtom vytlačených strán a niekedy samozrejme aj kvalitou výslednej tlače. Môže vám v tom pomôcť laserová tlačiareň, do ktorej si v prípade potreby dokúpite kompatibilný, lacnejší a rovnako výkonný toner Samsung. Nikdy neviete.

Laserové tlačiarne pre domácnosti?

V poslednej dobe sa technológia laserovej tlače stala dostupnejšou. To je dôvod, prečo mnohí z nás kupujú takéto tlačiarne aj domov, veď pre tlač textov sú nepochybne výhodnejšie ako atramentové.

Lacnejšie laserové tlačiarne tak v súčasnosti pevne zaujali svoje miesto hlavných zariadení na tlač dokumentov nielen v malých kanceláriách, ale aj doma. Dôvodom je najmä skutočnosť, že spotrebný materiál z hľadiska stránky je oveľa lacnejší.

V prospech tohto zariadenia hrá aj samotná kvalita a rýchlosť tlače, ktorá je neopakovateľne lepšia ako pri atramentových zariadeniach. Tak to s ňou skúste, veď náhradné tonery sú dnes úž veľmi lacné!

Text:PR