Ako správne čistiť a dezinfikovať telefón?

Telefón používate každý jeden deň a beriete ho do ruky častejšie, než čokoľvek iné. Nevýhodou je to, že sa naň potom chytá množstvo paktérií a nečistôt. Odrazí sa to potom aj na životnosti telefónu. Preto by ste mali vedieť, ako správne čistiť a dezinfikovať svoj telefón, aby ste nie len predĺžili jeho životnosť, ale poriadne ho vydezinfikovali.

Ako správne čistiť a dezinfikovať telefón? (Foto: unsplash.com)

Správne čistenie telefónu

Nezabúdajte, čistiť telefón by ste nemali len raz za čas, ale treba ho pravidelne opakovať. Len tak zaistíte, že sa zbavujete všetkých nečistôt a vírusov, ktoré sa na ňom zachytia. Aby bolo čistenie o čosi jednoduchšie, tak si na telefón zaobstarajte aj kryt a ochranné sklo. Tým predĺžite životnosť, ochránite ho aj pred poškodením a znečistením.

Poďme ale na tú pravidelnú údržbu. Ako prvé odpojte od telefónu všetky káble a externé zdroje napájania. Odstráňte ochranné puzdro a pripravte si handričku a čistiaci prostriedok, prípadne vlhčený obrúsok s alkoholom. Na handričku si nastriekajte čistič a opatrne utrite obrazovku, zadný kryt a hrany telefónu. Potom ho už len nechajte vyschnúť a môžete ho opäť začať používať.