Aké Galaxy(e) Samsung v roku 2022 objavil?

Vedeli by ste vymenovať všetky smartfóny a tablety, ktoré tento rok spoločnosť Samsung uviedla na trh? Pomôžeme vám, že ide o viac, než 20 modelov. V nasledujúcom článku sa teda pokúsime zrekapitulovať, ktoré z nich nestrácajú na inovatívnosti a modernom dizajne ani dnes.

Aké Galaxy(e) Samsung v roku 2022 objavil?
(zdroj: unsplash.com)

Skladačky priamo na mieru

Asi najohromujúcejšou a najjedinečnejšou novinkou od Samsungu boli v roku 2022 modely skladacích smartfónov Galaxy Z s ohybnými displejmi. Išlo napríklad o Samsung Galaxy Z Fold 4, ktorý má klasický „vnútorný“ displej, ale po rozložení ponúka priam epickú obrazovku. Pozor, je nesmierne návykový, pretože sa na ňom skvelo sledujú multimédiá, prechádzajú sociálne siete a hrajú hry. Exceluje však hlavne pri práci. Môžete multitaskovať až v troch aplikáciách zároveň – prostredie je dokonalo vyladené, takže veľkú plochu využijete skutočne efektívne. Malou dizajnovou skladačkou, za ktorou sa budú určite všetci otáčať, je zasa Samsung Galaxy Z Flip4. Nielenže je veľmi praktický a môžete ho zložiť do kabelky aj rozložiť na štandardný smartfón, ale môže byť aj sám sebe statívom. Vďaka prekrásnym farebným kombináciám je Flip4 vhodným módnym doplnkom pre ženy i mužov, a to excentrikov i konzervatívnejšie povahy.

Lacnejší neznamená zlý

Ak chcete najnovšie technológie, revolučné inovácie a celkovo nekompromisnú výbavu, jasnou voľbou je rada Samsung Galaxy S. Najväčší a najlepší model z nich, Samsung Galaxy S22 Ultra, prišiel so vstavaným inteligentným perom S Pen (ako nástupca série Galaxy Note) a so 108 Mpx fotoaparátom. Aj nižšie rady, ako S22 a S22+, excelujú pri fotografovaní v noci, ohromia výkonom a oslnia prekrásnym dizajnom. Možno pri výbere svojho telefónu uprednostníte dobrý pomer ceny a výkonu, a tak je práve vám určená séria Galaxy M. V roku 2022 ponúkla až tri novinky. Prvou je Galaxy M13, ktorý je dôkazom toho, že aj lacný telefón môže ponúknuť skutočne veľa. Tešiť sa môžete zo 6,6″ Infinity-V displeja s rozlíšením Full HD+, 50 Mpx trojitého fotoaparátu (vrátane ultraširokouhlého) a nadštandardnej batérie s typickou kapacitou 5 000 mAh. Oveľa drahší nie je ani prostredný model M23 5G, s ktorým dostanete napríklad displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, podporu superrýchleho mobilného internetu 5G alebo 128 GB interné úložisko. Najtypickejším zástupcom série Galaxy M je zasa model M53. Predstavuje kompromis medzi sériou Galaxy A a Galaxy S. Prekrásny 120 Hz Super AMOLED+ displej, 8/128 GB pamäť, 108 Mpx fotoaparát (a 32 Mpx predný), osemjadrový procesor. A veľmi elegantný dizajn v moderných farbách.

Rada pre všetkých

Pre najmenej náročných sú to novinky z rady Galaxy A. Tá zahŕňa telefóny pre najmenej náročných i veľmi dobre vybavené smartfóny pre skúsených používateľov, takže si tu svoje nájde prváčik, ktorý dostáva svoj prvý mobil, náročný tínedžer i podnikateľ, ktorý smartfón používa na pracovných cestách. Najdostupnejší a základný model A03, ktorý hneď dostal nástupcu v podobe modelu A04s, so svojím 6,5″ displejom ponúka až 90 Hz obnovovaciu frekvenciu a maximálny jas 400 nitov. Prichádza aj s Androidom 12 a One UI 4, 50 Mpx hlavným fotoaparátom (v porovnaní 48 Mpx) a novým makro fotoaparátom. Batéria podporuje 15 W nabíjanie. Ak chcete ostať v stále nízkej cene, ale trochu pridať na kvalite, je tu model A13. Poteší napríklad už veľmi jemným 6,6″ displejom či prítomnosťou obľúbeného ultraširokouhlého fotoaparátu (s rozlíšením 5 Mpx), ktorý doplňuje hlavný, 50 Mpx fotoaparát + 2 Mpx makro fotoaparát + 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti. Vyššie varianty ponúkajú až 4 GB RAM/128 GB v úložisku a nič nemôžeme vytknúť ani batérii s typickou kapacitou 5 000 mAh, ani podarenému minimalistickému dizajnu. Pre menej náročných používateľov ide o vynikajúci smartfón.