Inteligentná posteľ či pestovanie s robotom? Toto bude chcieť!

Dnes si svoje bývanie dokážete spestriť naozaj rôznymi spôsobmi. Možností už máte tak veľa, že je niekedy ťažké nájsť také zariadenie, ktoré vám bude vyhovovať a zároveň bude schopné komunikovať medzi sebou, aby ste nemuseli každú lampu zapínať cez inú aplikáciu.

Inteligentná posteľ či pestovanie s robotom? Toto bude chcieť!
Inteligentná posteľ či pestovanie s robotom? Toto bude chcieť!

Zaspávajte v inteligentnej posteli

Za 800 dolárov si môžete kúpiť posteľ, ktorá s vami bude komunikovať. Celá myšlienka spočíva v tom, že ak posteľ spojíte s prístrojom na sledovanie vašej aktivity, váš matrac sa prispôsobí tomu, čo potrebujete. Na prvý pohľad ani neuvidíte, že to je nejaká špeciálna posteľ. Všetky výhody sa ukrývajú v posteli – konkrétne ide o vzduchovú pumpu, ktorá vie prispôsobiť tvrdosť alebo výsku vášho lôžka.

Posteľ ovládate pomocou aplikácie SleepNumber, ktorou upravíte tvrdosť matracu, taktiež vám každé ráno zhodnotí váš spánok vďaka senzorom, ktoré monitorujú váš pohyb. Aplikácia vás vie aj upozorniť kedy by ste mali ísť spať, aby ste si dopriali dostatok spánku – to všetko je odôvodnené informáciami získanými z aplikácie, ktorá zaznamenáva vašu dennú aktivitu. Posteľ ponúka aj možnosť vyhrievania nôh, alebo nastavenie sklonu ležania.

Vypestujte si bylinky v robotovi

Pestovanie rastlín v byte je bez väčšej plochy hliny náročné. Všetko musí byť v kvetináčoch a to zaberá pomerne veľa miesta. Smart Herb Garden vám tieto starosti do značnej miery zmenší. Túto záhradku dostanete s tromi bazalkovými kapsulami v pôvodnom balení, ale môžete si dokúpiť aj iné bylinky. Všetko čo je potrebné pre zdravý rast rastliny je obsiahnuté v kapsulách. Vy teda musíte iba pridať vodu, zapojiť prístroj do elektriny a každé dva týždne vodu vymeniť. Na to vám príde upozornenie z aplikácie, kde nájdete aj rôzne tipy a triky na pestovanie. Po týždni uvidíte prvé klíčky a po dvoch mesiacoch už budete môcť jedlo ochutiť svojimi prvými bylinkami.

Problém môže vzniknúť pri umiestnení celej záhradky. Výrobca upozorňuje, aby ste ju do elektriny zapojili čo najskôr ráno a je na to dôvod. LED osvetlenie je naozaj silné, takže zaspávať pri ňom nebudete chcieť. Cyklus svietenia pozostáva zo 16 hodín svetla a 8 tmy, takže ak dodáte elektrinu hneď ako sa zobudíte, svietiť bude ešte keď sa budete chystať na nočný spánok.

Inteligentná miska pre psa

Do tretice tu máme niečo pre psíčkarov. Počet dostupných výrobkov pre vašich domácich miláčikov je v dnešnej dobe obrovské. PetNet Smartfeeder je ale jeden z tých využiteľnejších – nie len, že budete môcť ovládať kŕmenie vášho chlpatého spoločníka, získate nad ním aj väčší prehľad. Jediné čo musíte urobiť, je nájsť miesto so zástrčkou, kde vám prístroj nebude zavadzať.

Aplikácia vám umožní naplánovať množstvo a čas kŕmenia. Tiež dokáže upozorniť na nedostatky niektorých živín v jedálničku vášho zvieraťa, napríklad zisťuje množstvá proteínov a tukov v krmive. Síce tento prístroj nie je niečo, na čo by som sa spoľahol, ak by som svojho psa opustil na viac ako dva dni, dokáže to však život uľahčiť, najmä ak je vaša pracovná doba dlhá, alebo vaše zviera večne hladné.

Aplikácia, ktorá upozorní na zľavy v obchode

Na záver niečo na slovenskú nôtu – aplikácia na zľavové kupóny KuponyZdarma.sk. Tento program je na zľavové kupóny k nákupom do slovenských obchodov. Kupóny a zľavové kódy na rôzne percentuálne alebo peňažné zľavy sú na KuponyZdarma.sk stovky a to do obľúbených obchodov. Nájdete tam zľavové kupóny Hej.sk, TPD, Notino, Pilulka, inSPORTline, Okay a pre veľa ďalších. Ich aplikácia vám pomôže, aby ste už neprišli o žiadnu zľavu. Je určená pre operačné systémy Windows XP, Vista, 7, 8, 10. Stačí si ju bezplatne stiahnuť, nainštalovať a ak prídete do obchodu, aplikácia vás na zľavu k nákupu sama upozorní pomocou okno v spodnej pravej časti obrazovky.

Aplikácia, ktorá šetrí pri nákupoch
Aplikácia, ktorá upozorní na zľavy v obchode

Všetky kupóny a zľavy na KuponyZdarma.sk sú ihneď platné a sú zadarmo. Stránka nemá ani len registrácie. Pre uplatnenie zľavového kódu si ho stačí zobraziť, skopírovať a následne uplatniť na stránkach obchodu. Zväčša v nákupnom košíku priamo v kolónke pre zľavový kód alebo kupón. Niektoré sa vkladajú do poznámky objednávky. To alebo prípadné iné pokyny alebo obmedzenia sú vždy uvedené pri kupóne. Tak hurá na nákupy, teraz vám už neutečie žiadna zľava.

Foto: ilustračné