Samsung predstavuje LED balíky optimalizované pre komerčné osvetlenie

Nové balíky “Samsung D-series Special Color” sú navrhnuté tak, aby priniesli najžiadanejší farebné tóny svetelných objektov. Spoločnosť Samsung Electronics, svetový líder v oblasti vyspelých riešení pre digitálne komponenty, len nedávno oznámila novú skupinu čipových LED osvetľovacích balíčkov s označením „Samsung D-series Special Color“.

Samsung predstavuje LED balíky optimalizované pre komerčné osvetlenie
Konvenčné čipové LED osvetlenie vľavo a nové „D-series Special Color“ vpravo (Foto: Samsung)

Balíky “Samsung D-series Special Color” sú navrhnuté tak, ako sme už písali v úvode, aby priniesli najžiadanejší farebné tóny objektov, ktorých pozornosť je zvlášť citlivá na farby, čo je optimálne pre mnohé komerčné osvetľovacie aplikácie. Prostredníctvom spektrálneho inžinierstva bolo farebné spektrum v rade D vyladené tak, aby poskytoval výnimočne vysokú farebnú živosť bez použitia škodlivých ultrafialových (UV) svetelných štiepok. Balíky dodávajú TM-30 * Gamut Index (Rg) viac ako 110, úroveň, ktorá zaisťuje osvetlenie s vynikajúcou farbou a bělosťou. V súčasnej dobe poskytujú takmer živú farbu mnohé LED žiarovky používajú čipy „near-UV“, ktoré môžu po opakovanej expozícii poškodiť ľudské oko a odev.

Blízke UV žiarenie môže zobrazovať živé farby, ale iba vtedy, keď biely objekt v osvetlenom objekte obsahujú fluorescenčné zjasňovacie činidlá. Alternatívou je použitie drahých výbojok s kovovým halogenidom (CDM) s keramickým výbojom, ktoré netrvajú tak dlho.