Futbalový rozhodca – inovatívne riešenie od Samsungu

Spoločnosť Samsung predložila druhú fázu projektu E-Liga v spolupráci Liga Portugal. Toto partnerstvo umožňuje digitalizáciu a zaznamenávanie súvisiacich herných úkonov rozhodcu a optimalizovanie správy dokumentov futbalovej ligy vo svetovom prvom priekopníckom projekte tohto druhu.

Futbalový rozhodca - inovatívne riešenie od Samsungu
Futbalový rozhodca – inovatívne riešenie od Samsungu

V prvej fáze projektu E-Liga, spoločnosť Samsung, navrhola aplikáciu pre tablety Galaxy Tab S a Tab S2. Takto odstránil potrebu papiera pre rozhodcu pri zázname správ a poznámok zo zápasu. Aktuálne už viac ako 2500 rozhodcov využilo aplikáciu pre zefektívnenie v 419 zápasoch. E-Liga aplikácia pre Gear S3 dovolí rozhodcom ľahko hlásiť relevantné dáta zápasu, spolu s tým ako sa rozvíja intuitívne dotykové rozhranie určené špeciálne pre tento projekt.

VIDEO: Futbalový rozhodca – inovatívne riešenie od Samsungu

Pred E-Ligov, museli rozhodcovia odovzdať zápis správy hry po každom zápase, čo bolo pre nich celkom časovo náročné cvičenie. Samsung, ako oficiálny technologický partner Liga Portugal, takto prijal a zatiaľ veľmi dobre zvláde úlohu transformovať túto realitu do elektronickej podoby.

Zdroj a foto: Samsung