Platba mobilom cez Google Pay

Už od 3. septembra Slováci nepotrebujú pri návšteve jedálne či reštaurácie peňaženku ani plastovú platobnú kartu. Postačí im mobil. Spoločnosť Edenred prináša v spolupráci s Mastercard novinku v podobe platby cez Google Pay, vďaka ktorej uhradíte účet za obed jednoducho priamo mobilným telefónom.

Spoločnosť Edenred, ktorá je svetovým lídrom v oblasti stravovania, benefitov a motivácie zamestnancov, prichádza ako prvá zo segmentu gastro s inováciou v podobe platby mobilom cez aplikáciu Google Pay. Zabudnúť na papierové stravné lístky či plastovú stravovaciu kartu a vystačiť si len so svojím smartfónom je možné už od 3. septembra. „Za prvých 15 dní od spustenia prebehlo viac ako 3.500 transakcií cez Google Pay,“ ozrejmuje Jana Caltíková, marketingová manažérka spoločnosti Edenred Slovakia. To, čo bolo doteraz len hudbou budúcnosti, je realita, ktorá výrazne prispieva k zjednodušeniu života zamestnancov stravujúcich sa v reštauráciách či jedálňach.

Množstvo výhod

Platiť pomocou online digitálneho systému so sebou prináša celý rad výhod. Okrem toho, že už pri sebe nemusíte nosiť stravné lístky alebo kartu, je platba veľmi jednoduchá, rýchla a bezpečná. Služba funguje na princípe virtuálneho čísla karty, ktoré je šifrované a navyše nie je uložené v mobilnom zariadení. Digitalizáciu karty na používanie v mobilnom telefóne zvládne naozaj každý. Táto možnosť je teraz dostupná pre bezkontaktné stravovacie karty Ticket Restaurant®.

O tom, že ide o kvalitnú službu so širokým pokrytím, svedčí aj spolupráca so silným partnerom Mastercard. „Vieme, že dve tretiny Slovákov a Čechov používajú svoje stravovacie karty viac než 2 – 3-krát týždenne a je preto úplne kľúčové, aby platba bola čo najrýchlejšia a najjednoduchšia. Stravovacou kartou Ticket Restaurant® v mobilnom telefóne je možné platiť na všetkých bežných bezkontaktných platobných termináloch akceptujúcich karty Mastercard. Som rád, že Slovensko je v tomto ohľade na svetovej špičke a desať rokov po zavedení bezkontaktných platieb sú touto technológiou vybavení už prakticky všetci slovenskí obchodníci prijímajúci karty,“ komentuje Michal Čarný, riaditeľ Business Development spoločnosti Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Oblasť stravovania je segment, v ktorom ľudia platia kartou najčastejšie. Najnovšie už nie je potrebné nosiť ju v peňaženke. Stačí ju mať pri sebe v digitálnej podobe v mobile, ktorý je automatickým spoločníkom každého z nás.

Platba mobilom

Dokonalý prehľad o výdavkoch

Po každej úspešnej platbe sa v telefóne zobrazí oznámenie s podrobnosťami o vykonanej transakcii. O výdavkoch tak budete mať presný prehľad. „Edenred sleduje najnovšie inovácie a požiadavky používateľov. Aj preto je cesta digitalizácie, ktorá sa stáva automatickou súčasťou našich každodenných životov, budúcnosťou vo svete platieb. Spoločnosť Edenred, ako líder na trhu, bude naďalej v inováciách pokračovať, aby zvýšila komfort a kvalitu svojich služieb k uspokojeniu svojich klientov, používateľov a obchodných partnerov, ktorí sú pre nás na prvom mieste,” vyjadril sa Cyril Favel, generálny riaditeľ spoločnosti Edenred Slovakia.

Ako to presne funguje?

Stravovaciu kartu Ticket Restaurant® si stiahnete do mobilnej aplikácie Google Pay. Podmienkou je však mať systém Android 5.0 Lollipop s funkciou NFC. Nainštalovanie tohto produktu je bezplatné. „Po novom sa dá platiť priložením mobilného zariadenia k POS terminálu. Platba pritom nie je podmienená prístupom na internet počas priebehu samotnej transakcie,” vysvetľuje J. Caltíková.

Stravovacie karty Ticket Restaurant® v mobile tak predstavujú vyššiu úroveň platieb a prechod od klasického papiera do online sféry. Ide už o tretiu generáciu digitálnych platieb, pričom touto novinkou sa to rozhodne nekončí. „Neustále skúmame nové možnosti inovácií,” konštatuje Caltíková.

Záujem o stravovaciu kartu každý rok rastie a už teraz Edenred vydáva takmer 10 000 nových kariet každý mesiac. Platbu stravovacou kartou Ticket Restaurant® rovnako ako aj platbu mobilom cez Google Pay je možné využiť vo všetkých prevádzkach zmluvných partnerov.

Text a foto: PR